Przejdź do treści
Biesiada Majdańska [FOTORELACJA]

Biesiada Majdańska za nami! Cóż to była za uczta! 😊

W sobotę , 24 czerwca w Ośrodku Trzech Kultur w Majdanie Ostrowskim odbyła się Biesiada Majdańska, czyli wydarzenie w ramach projektu "Źródła - Powrót do Kultury i Tradycji w Gminie Wojsławice", dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023.

Pogoda trzymała nas w niepewności do ostatniej chwili, ale wszystko się udało. Na wszystkich uczestników biesiady czekał poczęstunek, pieczołowicie przygotowany podczas warsztatów kulinarnych, m.in. przepuszne wędliny, świeże chleby, cebularze i różnej maści przetwory, a wszystko to podano na samodzielnie wykonanych glinianych półmiskach, co dopełniło charakteru wydarzenia.

Podczas imprezy miało też miejsce wydarzenie symboliczne - Wójt Gminy Pawliwka - naszego Partnera z Ukrainy - Андрій Сапожник wręczył na ręce Wójta Gminy Wojsławice - Henryka Gołębiowskiego, podziękowania za pomoc płynącą z naszej gminy do Pawliwki oraz za zorganizowanie zeszłorocznych kolonii dla tamtejszej młodzieży.

Ale biesiada to nie tylko strawa, ale też tańce i muzyka. A o dobrą atmosferę zadbał Zespół Czerwona Jarzębina z Rozięcina, wirtuoz akordeonu Karol Szornal, Duet muzyczny oraz Zespół Max Dance. Jak możecie zauważyć - nikogo na siłę do tańca nie trzeba było wyrywać 🤭

Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować osobom, które pomogły nam w organizacji wydarzenia. A byli to:

Alfred Soroka

Bogdanna Pulik

Jolanta Solak

Katarzyna Szajner

Elżbieta Furmaniuk

Wiesława Wychadańczuk

Teresa Szwarc

Małgorzata Piróg

Irena Sapiecha

Stowarzyszenie Aktywni Wojsławianie

Jeszcze raz dziękujemy!

Imprezę uważamy za udaną, widzimy się na kolejnej!

Galeria zdjęć
Dom Kultury
12.05.2022
This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce sed sollicitudin elit, in eleifend felis. Sed blandit varius mi, in cursus eros ultricies ac. Aenean sit amet metus id erat pharetra fermentum. Sed nec tincidunt lectus, quis elementum sapien.

Dowiedz się więcej
Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji po witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.
Akceptuję