Przejdź do treści
Wystawa „Ludowe kilimy kresowe, pejzaż gobelinowy i inne tkane tematy” - Fotorelacja
28 czerwca 2024 roku w Galerii „Na Piętrze” w Izbie Tradycji Ziemi Wojsławickiej odbył się wernisaż wystawy pt. „Ludowe kilimy kresowe, pejzaż gobelinowy i inne tkane tematy”. Autorami prezentowanych prac były Magdalena Sielicka i Elżbieta Sielicka, znane tkaczki z regionu Lubelskiego, które od lat zajmują się praktykowaniem i popularyzacją tradycyjnego tkactwa.
 
Tradycja tkania kilimów ludowych w Regionie Lubelskim sięga ponad 100 lat. Na wystawie zaprezentowano tkaniny, mające już ponad 30 lat, jak i te współczesne, powstałe w ostatnich latach. Obecne prace obejmują pejzaże gobelinowe i rozmaite impresje, które zachwyciły zgromadzonych swoją misternością i pięknem.
 
W trakcie wernisażu, uczestnicy mieli okazję spotkać się z autorkami prac i wysłuchać opowieści o ich twórczej drodze oraz inspiracjach. Magdalena Sielicka, która zajmuje się tkactwem od ponad 45 lat, dzieliła się swoimi doświadczeniami z pracy w domach kultury oraz organizowania ogólnopolskich warsztatów tkackich, które przyciągają adeptów z całej Polski. Elżbieta Sielicka, od lat towarzysząca matce w jej pasji, opowiadała o swoich pierwszych gobelinach i pracy nad odtwarzaniem historycznych wzorów.
 
Wystawa była wyjątkową okazją do pielęgnowania i promocji lokalnego dziedzictwa kulturowego. Partnerem wydarzenia „Ludowe klimaty kresowe, pejzaż gobelinowy i inne tkane tematy” jest Województwo Lubelskie "Lubelskie Smakuj Życie!"
 
Galeria zdjęć
Dom Kultury
12.05.2022
This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce sed sollicitudin elit, in eleifend felis. Sed blandit varius mi, in cursus eros ultricies ac. Aenean sit amet metus id erat pharetra fermentum. Sed nec tincidunt lectus, quis elementum sapien.

Dowiedz się więcej
Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji po witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.
Akceptuję