Przejdź do treści
Oferta zajęć
 

Jeżeli chcesz rozwinąć swój talent zapraszamy do nas!

Stale prowadzimy zapisy do naszych grup:

  • zajęcia taneczne dla najmłodszych (4-6 laków)
  • zajęcia taneczne dla dzieci w wieku szkolnym
  • zajęcia plastyczne
  • zajęcia wokalne
  • klub szachowy
  • zabawa ze sznurkiem

Szczegółowe informacje oraz zapisy w sekretariacie Domu Kultury w Wojsławicach
od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00 lub pod nr tel.
82 566 91 53

Harmonogram
zajęć
POBIERZ
Formy
artystyczne

Czerwona Jarzębina

Zespół wokalno – instrumentalny „Czerwona Jarzębina” działa od grudnia 2015r. i skupia mieszkańców wsi Rozięcin, celem których jest ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój twórczości ludowej na terenie gminy Wojsławice. Zespół swoje korzenie posiada w funkcjonującej w latach 2009 – 2013 grupie muzycznej „Jarzębina Czerwona”, która działała przy Gminnym Centrum Kultury w Wojsławicach. Obecnie zespół liczy 10 osób. Repertuar przygotowywany jest pod okiem instruktorów Małgorzaty Winnik i Jana Tokarza. Członkowie zespołu uczestnictwo w zajęciach uważają za jeden z lepszych sposobów spędzania wolnego czasu. Dzięki wspólnej działalności realizują swoje marzenia, rozwijają zdolności i aktywnie kształtują społeczność małej ojczyzny. Z wielką ochotą i zaangażowaniem uczestniczą w imprezach gminnych, uświetniając je występami artystycznymi.

Czerwona Jarzebina 1Czerwona Jarzebina 2

 

Chór Wojsławianie

Chór Wojsławianie powstał w październiku 2006r. początkowo działał jako chór parafialny przy parafii p.w. św. Michała Archanioła w Wojsławicach. Pierwszy występ chóru odbył się w uroczystość Wszystkich Świętych w 2006r. Wytrwała praca i zaangażowanie chórzystów pozwoliło na sukcesywne zwiększanie repertuaru, co w 2007 r. zaowocowało koncertem galowym w Katedrze w Łucku na Ukrainie. W latach 2007 – 2010 chór działał w strukturach Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach. Przez kolejne lata koncertował jako samodzielny Chór Wojsławianie. Od października 2015 r. rozsławia gminę Wojsławice jako zespół ponownie działający przy Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach. Od początku istnienia chór prowadzony jest pod dyrekcją Janusza Bogatko. Obecnie skupia 25 osób, których łączy pasja i zamiłowanie do muzyki. Chór Wojsławianie w swoim repertuarze posiada pieśni religijne, patriotyczne i biesiadne. Swoimi występami uświetnia imprezy gminne, powiatowe i wojewódzkie.

Od stycznia 2016 roku Chór Wojsławianie prowadzony jest przez Pana Pawła Czekaja.

Śpiewanie w chórze to trudna i piękna sztuka.

chorchor spiewa na imprezie dzień kobiet

 

Dziecięca Grupa Wokalna ,,Wesołe Nutki”

Dziecięca grupa wokalna „Wesołe Nutki” powstała w październiku 2022 r. Grupa liczy 8 osób. Obecnie „Wesołe Nutki” skupiają dzieci z terenu gminy Wojsławice. Z próby na próbę liczba młodych artystów zwiększa się i mamy nadzieję, że tak będzie cały czas. Repertuar zespołu jest ciekawy i zróżnicowany pod względem charakteru, tematyki oraz stylistyki muzycznej. Prowadzenie zajęć na scenie przy użyciu profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego pozwala na osiągnięcie swobody scenicznej, dzięki czemu „Wesołe Nutki” z powodzeniem prezentują się na imprezach gminnych. Grupę prowadzi Weronika Chomiarczuk – wykwalifikowany instruktor śpiewu. Dzieci wykazujące predyspozycje do śpiewania, talent wokalny a także chęć do systematycznej pracy zapraszamy na zajęcia w Domu Kultury w Wojsławicach, w każdy czwartek od godz. 15:30 do 16:30 :)

Dziecięca grupa wokalnaDziecięca grupa wokalna

 

Dom Kultury
12.05.2022
This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce sed sollicitudin elit, in eleifend felis. Sed blandit varius mi, in cursus eros ultricies ac. Aenean sit amet metus id erat pharetra fermentum. Sed nec tincidunt lectus, quis elementum sapien.

Dowiedz się więcej
Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji po witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.
Akceptuję