Przejdź do treści
Biblioteka
Dwa stosy książek w tle półki z książkami
Informacje
  • Adres:

  • Rynek 9, 22-120 Wojsławice

  • Godziny otwarcia:

  • wtorek-sobota 8:00-16:00

  • Kontakt:

  • 82 566 92 36

Historia Biblioteki Publicznej w Wojsławicach

Początki biblioteki sięgają XVIII wieku. W 1773 roku przy kościele powstał niewielki księgozbiór  „przeszło 50 dzieł treści poważnej". Najstarsze księgi inwentarzowe rozpoczynają nową działalność powojenną od 1949 roku. Do początku lat dziewięćdziesiątych biblioteka mieściła się w Gminnym Ośrodku Kultury. Obecnie jej siedzibą są pomieszczenia po wcześniejszej siedzibie Gminnego Zakładu Komunalnego (dawne przedszkole).

Biblioteka wchodzi w skład Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach i liczy około 12.000 książek, 248 czytelników, posiada czytelnię na 18 osób, łącze internetowe, w tym trzy stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu dla czytelników. W ciągu roku jest około 7.000 wypożyczeń. Biblioteka posiada bogaty zbiór książek, sukcesywnie uzupełnianych o nowe pozycje, w tym: literatura popularnonaukowa, lektury, beletrystyka, dla dzieci. Organizowane są: spotkania autorskie, wystawki, pogadanki, lekcje biblioteczne. Biblioteka czynnie uczestniczy w organizacji imprez gminnych organizowanych przez Gminne Centrum Kultury. Współpracuje z Chełmską Biblioteką Publiczną, Wojewódzką Biblioteką im. H. Łopacińskiego w Lublinie, Chełmskim Domem Kultury, Zespołem Szkół Publicznych w Wojsławicach.

Programy wsparcia

Programy wsparcia
Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek
Logo Fundacji Orange
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
 
logo programu

Więcej

Więcej
Biblioteka
27.03.2024

Za nami dwa spotkania Małych Miłych Czwartków w bibliotece Tematem zajęć były nadchodzące Święta Wielkanocne oraz pora roku Wiosna Zajęcia były pełne radości i kreatywności

CZYTAJ WIĘCEJ
Biblioteka
22.03.2024

Podczas ostatniego tygodnia Biblioteka Publiczna Gminy w Wojsławicach miała okazję gościć dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojsławicach-Kolonii. To pierwsze z serii spotkań w ramach nowo powstałych zajęć dla Najmłodszych Czytelników z terenu naszej gminy. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania w bibliotece, wypożyczyły swoje pierwsze książeczki, wysłuchały krótkiej bajki na temat zbliżających się świąt oraz w miłej atmosferze wykonały kolorowe pisanki.

CZYTAJ WIĘCEJ
Dom Kultury
12.05.2022
This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce sed sollicitudin elit, in eleifend felis. Sed blandit varius mi, in cursus eros ultricies ac. Aenean sit amet metus id erat pharetra fermentum. Sed nec tincidunt lectus, quis elementum sapien.

Dowiedz się więcej
Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji po witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.
Akceptuję