Przejdź do treści
Koncert na molo. Adam Szabat.
Dom Kultury
06.05.2024
Koncert
KONCERT NA MOLO PROSZĘ PAŃSTWA!!!
 
A chyba wszyscy już wiedzą jak wyglądają nasze koncerty - są nieziemskie!
Tak więc nie przedłużając już w najbliższą niedzielę - 12 maja, o godzinie 20:00, na wojsławickim molo wystąpi dla Państwa niesamowity Adam Szabat w akompaniamencie Waldek Korzeniowski.

W muzycznym i poetyckim repertuarze Adama Szabata odnajdziemy niezwykłe wzruszenia i klimaty, w tym szczególną wrażliwość na lokalne krajobrazy i piękno przyrody. Jako wokalista, kompozytor, a także autor tekstów piosenek w swojej twórczości wspaniale oddaje uniwersalne prawdy i wartości, w tym wyjątkowego ducha ziemi lubelskiej. Artysta jest współzałożycielem hrubieszowskiego Teatru Piosenki Młyn, laureatem m. in: Lubelskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Metamorfozy Sentymentalne”, Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską „Oranżeria 2021” w Radzyniu Podlaskim. W roku 2019 uhonorowany został tytułem „Zasłużony dla powiatu hrubieszowskiego”, a w 2020 r. „Medalem 620-lecia Hrubieszowa”. Artysta jest obdarzony niesamowicie ciepłym, mocnym i melodyjnym głosem. Jego wyjątkowe umiejętności wokalne pozwalają mu na porywające i pełne ekspresji wykonania. W 2021 r. wraz z Janem Kondrakiem i Waldemarem Korzeniowskim wydał płytę „Pieśni Kresów Naszych”. Rok później ukazała się autorska płyta Adama Szabata pt.: “Usiądźmy przed drogą”. Również w 2022 roku miała miejsce premiera programu “Szabat u Leśmiana”. Artysta zaprezentował w nim dziesięć wierszy Bolesława Leśmiana z własną muzyką, zaaranżowaną na band jazzowy przez Waldemara Korzeniowskiego i Michała Iwanka. Płyta pod tym samym tytułem ukazała się 2 maja 2023 roku. Teksty piosenek i artykuły autorstwa Adama Szabata są prezentowane w Roczniku Piosenka, wydawanym przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Wstęp wolny.
Tego wieczora musicie być razem z nami!
 
Partnerem wydarzenia „Koncert na molo. Adam Szabat” jest Województwo Lubelskie "Lubelskie Smakuj Życie!"
 
 
Plakat.jpg
Dom Kultury
12.05.2022
This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce sed sollicitudin elit, in eleifend felis. Sed blandit varius mi, in cursus eros ultricies ac. Aenean sit amet metus id erat pharetra fermentum. Sed nec tincidunt lectus, quis elementum sapien.

Dowiedz się więcej
Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji po witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.
Akceptuję