Przejdź do treści
Ferie z Domem Kultury 2023 [RELACJA]
Miniatura.jpg
 

FERIE Z DOMEM KULTURY 2023 OFICJALNIE ZA NAMI!!! 🥳🥳🥳

Podczas naszych spotkań z dziećmi i młodzieżą z gminy Wojsławice realizowaliśmy zajęcia w ramach Programu Profilaktyki Behawioralnej poprzez Kulturę, Sport i Zabawę.

 Nasze zimowe półkolonie rozpoczęliśmy od spotkania z przedstawicielami Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Chełmie, OSP KSRG Wojsławice, MDP WOJSŁAWICE oraz Komisariatu Policji w Żmudzi, podczas którego dzieci poznały zasady bezpiecznej drogi do szkoły oraz ruchu drogowego, dowiedziały się o zagrożeniach czyhających w Internecie oraz poznały zasady udzielania pierwszej pomocy. Miały również okazję spróbować swoich sił w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach oraz w kontrolowanych warunkach mogły przeprowadzić symulację wzywania służb ratunkowych.

Tego dnia odbyły się również warsztaty kulinarne, podczas których dzieci zapoznały się z walorami odżywczymi warzyw i owoców oraz poznały piramidę żywieniową.
Kolejną atrakcją naszych ferii były Warsztaty Stolarskie, podczas których dzieci mogły wykonać drewnianą, ruchomą zabawkę. Wszystkie dzieci wyszły zadowolone. z własnymi drewnianymi aniołami, które były pamiątką wspólnie spędzonego czasu. A po warsztatach przyszedł czas na zabawę wokalną z naszą instruktorką zajęć wokalnych - Weronika Chomiarczuk, która przygotowała dla dzieci Karaoke. Jednak największą atrakcją tego dnia była Wystawa gadów, płazów i pajęczaków, którą przygotował dla nas Emil Kasiczak. Dla niektórych to była pierwsza okazja, żeby zobaczyć, a nawet dotknąć tak egzotyczne zwierzęta.
Chwilą wytchnienia pomiędzy naszymi zajęciami byłą wycieczka do Zamościa, gdzie w Sala Zabaw Hop Bęc zabawy nie było końca.
Piwnica z PASJĄ Sylwia Jasiuk zapewniła dzieciom świetnie spędzony czas podczas warsztatów ceramicznych, gdzie każdy mógł stworzyć swoje małe arcydzieło, a jak wiadomo - im bardziej można się pobrudzić, tym lepsza zabawa! Tego dnia miały również miejsce warsztaty z wykonywania bransoletek, do wyboru - z kolorowych koralików z modeliny, lub survivalowych bransoletek z linki spadochronowej, czyli Paracordu.
Podczas kolejnych warsztatów dzieci mogły zapoznać się z jednym z odłamów sztuki teatralnej, a to wszystko dzięki naszej instruktorce zajęć plastycznych - Małgorzata Piędel, która wraz z Krzysztofa Nizio poprowadziła warsztaty kukiełkowe. W tamtym momencie salę widowiskową w Dom Kultury w Wojsławicach przejął Cudaczek-Wyśmiewaczek! Spostrzegawczy zauważyli, że podczas Ferii na sali widowiskowej można było oglądać wystawę prac dzieci, uczęszczających na zajęcia plastyczne! ☺️
Wiemy jak ważny jest sport, dlatego zwieńczeniem Ferii był Turniej Tenisa Stołowego oraz zajęcia z Tańca Nowoczesnego, które poprowadziła Anna Kozicka, która również prowadzi zajęcia dla dzieci w naszym Domu Kultury.
Oprócz wyżej wymienionych zajęć organizowaliśmy seanse filmowe dla dzieci, a podczas trwania Ferii na wszystkich uczestników czekał ciepły obiad, dzięki któremu mogli uzupełnić energię potrzebną do dalszej zabawy!
Nasze zadanie zostało dofinansowane przez Wójta Gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski oraz Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. Serdecznie dziękujemy, to dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy zrealizować tak bogaty program.
Widzimy się za rok, podczas kolejnych Ferii z Domem Kultury! ☺️☺️☺️
Galeria zdjęć
Dom Kultury
12.05.2022
This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce sed sollicitudin elit, in eleifend felis. Sed blandit varius mi, in cursus eros ultricies ac. Aenean sit amet metus id erat pharetra fermentum. Sed nec tincidunt lectus, quis elementum sapien.

Dowiedz się więcej
Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji po witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.
Akceptuję