Przejdź do treści
Koncert Zespołów z Gruzji
Dom Kultury
26.02.2024
Koncert

W dniu 24 lutego, Dom Kultury w Wojsławicach stał się areną dla fascynującego muzyczno-tanecznego wydarzenia, które przeniosło publiczność w serce Gruzji. Na scenie pojawiły się dwa wyjątkowe zespoły: Młodzieżowy Taneczny Zespół Folklorystyczny Mananuri oraz Żeński Zespół Śpiewaczy Rekheuli, które swoją pasją, talentem i energetycznymi wykonaniami zachwyciły zgromadzonych.

Wydarzenie to odbyło się w naszej miejscowości za sprawą Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Bug które wspólnie z gruzińskim partnerem Center for Participation and Collaboration – CPC w dniach 20-27 lutego 2024 roku organizują cykl gruzińskich koncertów folklorystycznych na Lubelszczyźnie.
Wraz z zespołami, do Wojsławic przyjechała Galina Grabarczuk - Dyrektor Biura Stowarzyszenia Samorządów Euroregionu Bug oraz delegacja z Samorządu Powiatu Ozurgeti z Sekretarz Powiatu na czele. Oprócz tego, w naszym Domu Kultury gościliśmy również Przewodniczącą Komisji Kultury, Turystyki i młodzieży, Dyrektora Centrum Kulturalno-młodzieżowego oraz Specjalistę ds. Turystyki z tamtejszego Domu Kultury.
Koncert zespołów Mananuri i Rekheuli w Domu Kultury w Wojsławicach nie był tylko wydarzeniem muzyczno-tanecznym, ale także spotkaniem kultur i ludzi z różnych części świata. Publiczność, zafascynowana energią gruzińskiego tańca i śpiewu, połączyła się w wspólnym przeżywaniu unikalnego doświadczenia artystycznego.
Dla wielu osób koncert ten był nie tylko okazją do posłuchania muzyki, ale także szansą na poznanie i zrozumienie bogactwa kultury gruzińskiej oraz jej wpływu na światową scenę muzyczną.
Galeria zdjęć
Dom Kultury
12.05.2022
This is some text inside of a div block.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce sed sollicitudin elit, in eleifend felis. Sed blandit varius mi, in cursus eros ultricies ac. Aenean sit amet metus id erat pharetra fermentum. Sed nec tincidunt lectus, quis elementum sapien.

Dowiedz się więcej
Korzystając z tej witryny, zgadzasz się na przechowywanie plików cookie na swoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji po witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Zobacz naszą Politykę prywatności, aby uzyskać więcej informacji.
Akceptuję